Udruga Hyla traži motiviranu i ambicioznu osobu za rad na poziciji stručnog suradnika/ce za edukaciju koja će nam se pridružiti te samostalno i u timu raditi na koordinaciji i provedbi EU projekta „LIFE for Mauremys“, te na drugim poslovima vezanim za edukaciju  i društvene mreže u Udruzi Hyla.

Projekt „LIFE for Mauremys“ sufinanciran je kroz EU Program LIFE u trajanju od 1.10.2022. do 30.9.2026. Najvažniji cilj „LIFE for Mauremys“ projekta je zaustaviti izumiranje i poboljšati stanje staništa riječne kornjače (Mauremys rivulata) u Dubrovačko-neretvanskoj županiji kroz planirane aktivnosti u suradnji s partnerima Agronomski fakultet u Zagrebu, ZG ZOO vrt, Hrvatske vode te JU za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Dubrovačko-neretvanske županije.

Stručni suradnik/ica za edukaciju

Radno mjesto: stručni suradnik/ica za edukaciju

Mjesto rada: Ured Udruge Hyla, Lipovac I br. 7, 10000 Zagreb , a po potrebi i druga mjesta van sjedišta Udruge.

Ugovor o radu sklapa se na određeno vrijeme u trajanju od dvije godine (listopad 2022. do listopada 2024.), s mogućnošću produljenja još dvije godine. Probni rad predviđen je u trajanju od šest mjeseci.

Opis poslova:

  • interna koordinacija i provedba aktivnosti na „LIFE for Mauremys“ i drugim projektima
  • planiranje izrade edukativnog materijala
  • pisanje edukativnog materijala
  • organizacija, sudjelovanje i provedba radionica na LIFE-u i drugim projektima Udruge
  • rad s različitim dobnim skupinama te nacionalnim i međunarodnim suradnicima
  • pisanje tekstova za društvene mreže projekta LIFE
  • komunikacija s partnerima vezano za sadržaj društvenih mreža projekta
  • priprema i provedba komunikacije s medijima i javnosti putem društvenih mreža
  • priprema i provedba edukacijskih programa
  • vođenje osnovnih administrativnih poslova
  • sudjelovanje u radu Udruge i realizaciji drugih  projekata  za dobrobit prirode i društva.

Osoba mora biti:

  • samostalna
  • izraženih organizacijskih vještina
  • izraženih komunikacijskih vještina
  • prilagodljiva okruženju te radu s osobama različitih profila
  • imati interesa za rad u sektoru zaštite prirode i okoliša
  • spremna na terenski rad na području Hrvatske
  • spremna za prilagodbu iznenadnim rokovima te povremenim putovanjima u Hrvatskoj i inozemstvu.

Uvjeti:

  • Završen fakultet, akademija, magisterij ili doktorat
  • Obrazovanje iz područja biologije, ekologije, zaštite prirode, šumarstva ili srodnih područja
  • Iskustvo u provedbi EU projekata poželjno, ali nije obavezno
  • Informatička pismenost (MS Office paket, Google alati, internet)
  • Izvrsno poznavanje engleskog jezika
  • Fleksibilnost i prihvaćanje promjena
  • Radno iskustvo – jedna godina
  • Vozačka dozvola B kategorije (aktivan i samostalan vozač)

 Nudimo:

  • Ugodno radno okruženje u kojem se cijeni mišljenje svakog pojedinca.
  • Izazovan i dinamičan posao u timu u kojem se vrednuje izvrsnost, znanje, spremnost na učenje, preuzimanje inicijative te snalažljivost.
  • Mogućnost kontinuiranog usavršavanja i unapređenja vlastitih stručnih vještina.

Postupak prijave i izbor kandidata:

Prijava na radno mjesto: Stručni suradnik/ica edukator
Životopis – na hrvatskom jeziku
Pismo motivacije – do 500 riječi, na hrvatskom jeziku
Pismo preporuke

Prijave se primaju isključivo putem e-maila, na adresu: info@hhdhyla.hr

Rok za podnošenje prijave je 03.10.2022. u 15:00h.

Kandidati koji ispunjavaju tražene uvjete i koji odgovaraju traženom profilu bit će pozvani na razgovor i testiranje stručnih sposobnosti i vještina. Početak rada je u listopadu 2022.